Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/pablow/domains/kancelaria/MM_KANCELAR/index.php:1) in /home/pablow/domains/kancelaria/MM_KANCELAR/libraries/joomla/session/session.php on line 658

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/pablow/domains/kancelaria/MM_KANCELAR/index.php:1) in /home/pablow/domains/kancelaria/MM_KANCELAR/libraries/joomla/session/session.php on line 658
Wynagrodzenie - kancelaria prawna, obsługa prawna, prawnik.
X

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie kancelarii zależy od stopnia skomplikowania sprawy, a także przewidywanego nakładu pracy i czasu jej trwania. Koszt ten zostaje każdorazowo uzgodniony z klientem przed podjęciem przez kancelarię prowadzenia danej sprawy. Cena usługi może zostać ustalona w oparciu o trzy sposoby rozliczeń w zależności od przyjętej formy współpracy i preferencji klienta:

Rozliczenie ryczałtowe
Wynagrodzenie określane jest poprzez ustalenie z góry konkretnej kwoty wynagrodzenia. System ten jest stosowany w sprawach, w których można w przybliżeniu określić zakres prac i ich wymiar czasowy.


Rozliczenie godzinowe
Wysokość wynagrodzenia zależy od ilości czasu poświęconego wykonaniu danego zlecenia. System ten jest stosowany przede wszystkim przy stałej obsłudze prawnej, a także gdy nie jest możliwe określenie z góry zakresu prac. System ten może zakładać ograniczenie limitu godzin, co oznacza, iż wynagrodzenie za wykonaną usługę nie przekroczy określonego poziomu.


Stały ryczałt miesięczny
Jest to forma wynagrodzenia stosowana przede wszystkim w przypadku klientów korzystających z usługi stałej obsługi prawnej kancelarii.

W uzasadnionych przypadkach możliwe jest rozbicie należnego honorarium na raty, czy też ustalenie części wynagrodzenia w zależności od wyniku sprawy („success fee”).


Wbrew powszechnej opinii skorzystanie z usługi radcy prawnego świadczącego pomoc prawną nie jest związane z koniecznością poniesienia nadmiernych kosztów, zaś rzeczywiste stawki pozwalają skorzystać z takiej pomocy niemal każdemu.
Warto wskazać także, iż w przypadku pomyślnego zakończenia sprawy sądowej istnieje możliwość domagania się zwrotu od strony przeciwnej kosztów procesu, w tym kosztów zastępstwa procesowego (wynagrodzenia radcy prawnego).

W razie powierzenia sprawy sądowej do całkowitego prowadzenia, pierwsza wizyta i wstępna porada prawna są bezpłatne.

Kancelaria

Kancelaria Radcy Prawnego Marceliny Mikołajek-Wiktor to kancelaria indywidualna świadcząca kompleksową pomoc prawną z zachowaniem najwyższych standardów merytorycznych oraz etycznych.

Radca Prawny Marcelina Mikołajek-Wiktor w swojej pracy kieruje się zasadami etyki zawodowej, dbając o zachowanie wysokich standardów w każdym aspekcie wykonywanej pracy. Zapewnia najwyższy poziom świadczonych usług, przejrzystość co do zasad współpracy oraz rzetelność i terminowość w realizowaniu zleceń.

Prowadzona przez nią kancelaria oferuje szeroki zakres usług doradztwa prawnego w zakresie kompleksowej obsługi prawnej spółek prawa handlowego, spółek cywilnych, a także osób prowadzących działalność gospodarczą, od momentu wprowadzenia podmiotu na rynek, aż do zakończenia działalności. Kancelaria kieruje swoje usługi także do klientów indywidualnych, spełniając ich oczekiwania względem fachowego i rzetelnego doradztwa prawnego.


Radca Prawny Marcelina Mikołajek-Wiktor świadczy usługi prawne na terenie województwa śląskiego i województwa małopolskiego.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE:
Przed wizytą prosimy o kontakt. Obsługujemy klientów z Woli, Brzeszcz, Pszczyny, Tychów oraz okolic.

Istnieje możliwość umówienia spotkania na każdy inny dzień tygodnia. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE:  
Na terenie województwa małopolskiego radca prawny Marcelina Mikołajek-Wiktor obsługuje klientów z Oświęcimia, ale również z Krakowa i okolicznych miejscowości.

W celu umówienia indywidualnego spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.


O mnie

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją pracę magisterską na temat ochrony prawnej programów komputerowych napisała w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również Szkołę Prawa Amerykańskiego (American Law Program) prowadzoną przez The Catholic University of America, Columbus School of Law, Washington D.C. Od 2009r. działa na rynku usług prawniczych. W czasie swojej dotychczasowej działalności zawodowej współpracowała z kancelariami adwokackimi i radcowskimi z terenu Krakowa i Warszawy.

W spektrum jej praktyki znajduje się rozległy zakres zagadnień, obejmujący pomoc prawną osobom fizycznym, jak również kompleksową obsługę osób prawnych. W swojej działalności koncentruje się na szeroko rozumianym prawie cywilnym, z uwzględnieniem aspektów prawa gospodarczego. Ponadto, posiada szczególnie bogate doświadczenie w dziedzinie ubezpieczeń gospodarczych, które nabyła reprezentując wielokrotnie w postępowaniach sądowych nie tylko osoby poszkodowane, ale również zakłady ubezpieczeń.

Zakres Usług

Prawo Cywilne

Prawo Cywilne


 • ochrona dóbr osobistych
 • prawo nieruchomości
 • umowy cywilnoprawne
 • prawo ubezpieczeniowe
 • prawo spadkowe
 • windykacja należności
 • spory konsumenckie

Prawo Gospodarcze

Prawo Gospodarcze

 • bieżące doradztwo prawne
 • umowy stosowane w obrocie handlowym
 • reprezentacja w sporach pomiędzy przedsiębiorcami
 • rejestracja i likwidacja spółek
 • windykacja należności
 • elektroniczne postępowanie upominawcze (E-sąd)

Prawo Rodzinne

Prawo Rodzinne


 • rozwód
 • separacja
 • podział majątku wspólnego
 • alimenty
 • ustalenie kontaktów z dzieckiem
 • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa
 • inne

Prawo Administracyjne

Prawo Administracyjne

 • bieżące doradztwo prawne
 • reprezentacja przed organem administracyjnym
 • odwołania od decyzji administracyjnych
 • reprezentacja przed sądami administracyjnymi
 • skargi na bezczynność organów
 • inne

Obsługa prawna Przedsiębiorców

Obsługa prawna Przedsiębiorców

 • bieżące doradztwo prawne na każdym etapie działalności
 • tworzenie regulaminów, projektów uchwał
 • wsparcie przedsiębiorców podczas negocjacji
 • reprezentacja firmy przed organami administracji publicznej
 • reprezentacja firmy w sprawach sądowych
 • windykacja należności firmy

Specjalizacje

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze prawa ubezpieczeń.  Świadczymy pomoc prawną w dochodzeniu zadośćuczynienia za szkodę na osobie lub śmierć osoby najbliższej.  Kancelaria pomaga również w dochodzeniu odszkodowania za szkodę majątkową z polisy OC, AC, ubezpieczenia mienia, powstałą w wyniku kolizji drogowej lub innego zdarzenia, objętego ochroną ubezpieczeniową sprawcy lub osoby poszkodowanej. Dochodzimy roszczeń w przypadku zaniżenia przyznanej kwoty odszkodowania/zadośćuczynienia.

 

Oferujemy swoje usługi zarówno na etapie likwidacji szkody, prowadzenia negocjacji z towarzystwem ubezpieczeń, jak również w ewentualnym postępowaniu sądowym.

 

 

 

Kontakt

 

Kontakt jedynie drogą mailową pod adresem:

biuro@mm-radcaprawny.pl

 

Informujemy, że w związku z prowadzoną działalnością prawniczą przetwarzamy Państwa dane osobowe w sposób zgodny z przepisami prawa mającymi zastosowanie do takiej czynności, m.in. przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (znane jako RODO) (Dz.Urz. UE L 119, s. 1).
 
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z treścią nowej polityki prywatności, która opisuje cel i podstawę prawną przetwarzania przez nas danych osobowych, okres ich przetwarzania oraz szczegółowe informacje dotyczące Państwa uprawnień.